Disable Preloader

TESOL

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz ?

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu® Dil Okulları’nın (ve yurtdışında “American Cultural Association® Language Schools” adıyla) 2007 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında (İngiltere, Amerika, Tayland, Vietnam, Hindistan, Mısır, Kamerun…) sürdürdüğü İngilizce Öğretmenliği programları ile İngilizce öğretin.

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi gösterir bir belge almanızı sağlayan kursun kısaltılmış adıdır ve dünyanın her yerinde geçerlidir.

TESOL sertifikanızı aldıktan sonra herhangi bir özel öğretim kurumuna (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler, okul öncesi eğitim veren özel anaokulları, özel etüt merkezleri vb.) başvurabilirsiniz.

TESOL kursumuz üç yönden akreditedir. Birincisi kullanılan temel içerik (daha sonra Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu tarafından eğitici videolarla desteklenmiş ve geliştirilmiştir) dünyanın en büyük TESOL kursu hizmeti veren Amerikan Kültür® Yabancı Dil Kurslarına aittir. Ayrıca, COLLEGE OF TEACHERS’ın kurumsal üyesi olan Amerikan Kültür® Yabancı Dil Kursları tarafından tüm program titizlikle gözden geçirilmiştir. Bir kursun akredite olması, o kursun kursu veren kurum dışında bir kuruluş tarafından incelenmiş ve onaylanmış olması demektir. Bu da birçok sahteciliği ve içeriği uygun olmayan kurslardan korunmanızı sağlar.

Aranan Şartlar;

TESOL sertifikasyon kursuna herkes katılabilir. Ancak kayıt olunmadan önce danışmanlarımızdan birisi (native speaker TESOL trainer) ile telefonda İngilizce bir görüşme yapılması gereklidir. Bu görüşme bir sınavdan ziyade İngilizce konuşup konuşmadığınız ve söylenenler doğru anlayıp anlamadığınızı ölçmek içindir. Herhangi bir dilbilgisi testi yapılmamaktadır çünkü kursun içerisinde gramer ile ilgili eksikliklerinizi (eğer varsa) giderecek modüller bulunmaktadır. Bildiğiniz üzere İngilizce de toplam 5 seviye bulunmaktadır. Bunlar A1, A2, B1, B2, C1 dir. TESOL kursuna kayıt olabilmeniz için en az B2 seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Sarıyer Amerikan Kültür Şubesinin Eğitimli Danışmanları İngilizce görüşmeyle seviyenizi de belirlemiş olacaktır.

 

TESOL Size Neler Sunar ?

-Usta Öğretici

Tesol sertifikası ile Türkiye’ de ve tüm dünyada ana dili İngilizce olmayan herkese yasal olarak İngilizce öğretebilirsiniz. (Bu program sonunda Sarıyer Amerikan Kültür Şubesinden alacağınız sertifika ile Türkiye’deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılar ve çalışabilirsiniz.)

-TESOL Sertifikası

 TESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası (The TESOL Certificate in the Methodology and Practice of English Language Teaching) alırsınız. Böylelikle, uluslararası tanınırlığa sahip iki sertifikaya tek zaman diliminde bir kez kurs bedeli ödeyerek sahip olursunuz.

-TESOL Kurs seçenekleri

 Online TESOL (Ne zaman isterseniz, Nerede olursanız)

-Eğitim Koçu

Yüksek derecede yetenekli ve deneyimli “öğretmen yetiştirme eğitmenleri” ile çalışırsınız.

-Öğrenci Koordinatörü

 Sizlere, gereken bütün ihtiyaçlarınız ( yabancı ülke vatandaşıysanız vize ve çalışma izni, sigorta, şehir rehberliği, getirmeniz gerekenler, en uygun havayolları, İngilizce bilen personel ve hatta sağlık hizmetleri ) ile ilgili destek verecek olan bir öğrenci koordinatörünüz olacaktır.

 

Online TESOL Kursu İçeriği

TESOL Sertifikasyon kursu 2008 Mayıs ayından beri ONLINE olarak devam etmektedir. Bunun birincil nedeni TESOL kursunun birebir ve özel verilmesinin daha etkili ve faydalı olması yönündedir ki deneyimlerimiz bize bunu göstermiştir. Sınıf ortamında birden fazla kursiyer ile verilen programlara nazaran daha yüksek, etkili ve daha başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Bu kurs size özel olduğu için istediğiniz gün ve saatte çalışabilirsiniz. Kurs içerisinde toplam 10 modül olduğundan dolayı toplam 10 seviye vardır (Access levels). Kursa başladığınız access level 1 olarak verilir ve siz ilerledikçe danışmanınız seviyenizi arttırır ve böylelikle bir sonraki modüle ulaşabilirsiniz. Ne kadar yoğun çalışırsanız kursunuz o kadar hızlı tamamlanacaktır. Temel olarak üç aşama vardır.

1-) Size verilen kullanıcı adı ve şifre ile oturum açtığınız her modülün sonundaki TASK leri (ödevler, sunular, çalışmalar, görevler) yapacağınız yönetim konsolu.

Yönetim Konsolu ile :

  • Danışmanınıza mesaj gönderebilirsiniz.
  • Modüllerin içerisindeki bilgileri okuyabilir ve eğitici videoları seyredebilirsiniz.
  • Tamamlamış olduğunuz TASK leri ve geriye ne kadar kaldığını görebilirsiniz.
  • Danışmanınızın yaptıklarınız ile ilgili geri bildirimlerini takip edebilirsiniz.
  • Her TASK den önce kendinizi sınamanız için SELF - CHECK leri yapabilirsiniz.

2-) Danışmanınıza internet üzerinden sesli ve görüntülü olarak yapacağınız sunumlar.

Bu ikinci aşamada konu anlatımınız ve dikkat etmeniz gerekenler irdelenecektir.Bu aşamada yapılacak sunumlar için danışmanınız ile beraber uygun olduğunuz zamanları belirleyebilirsiniz. Sunumlar internet üzerinden yapılacaksa kullanılacak program Skype® dır.Eğer daha önce Skype® ile ilgili bir deneyiminiz yok ise danışmanlarımız ve teknik ekibimiz size yardımcı olacaklardır.

3-) Gerçek öğrenciler ile öğretme pratiği (Teaching Practice)

Bu aşamada artık gerçek öğrencilere ders vermeye hazırsınızdır. Online olarak en az 6 ders saati gözlemlenecek bir ders anlatım sürecidir. ( Danışman tarafından yeterli görülmezse ikinci bir 6 ders saati daha istenebilir ). Unutmayınız ki, dünyadaki bir çok kursta "Teaching Practice" ayrı olarak verilmektedir, sizin kursunuzda öğretme pratiği zorunludur.


 

Share: