Disable Preloader

Almanya Aile Birleşimi Sınavı Almanca Özel Ders Sarıyer

  

Yurtdışından Almanya'daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse kendi ülkesinden ayrılmadan önce basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zundadır. Bu kişiler ancak bundan sonra Almanya'ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.

Alanında uzman eğitmenlerimiz ile beraber kişiye özel derslerimiz sayesinde Almanca'nızı geliştirebilir Aile Birleşim Sınavı'na hazırlanabilirsiniz!
.
 Almanya’da yaşayacak olan bireylerin GOETHEINSTITUT tarafından yapılan sınava katılıp A1 belgelerini almaları gerekmektedir.
.
 Özel olarak hazırlanan programımızla BAŞARIYA ulaşmak çok kolay! Pandemi kariyerinize engel olmasın.

 

 

Almanca ”Aile Birleşimi Sınavı”na alanında uzman eğitmenlerimiz ile hazırlanın Alman Konsolosluğu’nun yaptığı sınavda başarılı olun.

Aile birleşimi başvurusundakonsolosluğun yaptığı vize sınavında başarılı olmanız için 30 ders saatinden oluşan programımıza katılmanız yeterli.

Ayrıca eğitiminiz sonunda kurumumuz tarafındankonsolosluğa sunabileceğiniz bir belge verilecektir.

Aile birleşimi için gereken herşey;

Aile Birleşimi: Familienzusammenfuhrüng
Aşağıda belirtilen belgelerin hem asıllarının hem fotokopilerinin ibraz edilmesi gereklidir:

1.    Eksiksiz olarak Almanca doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru fmu İkamet Kanunu`nun 55. maddesine göre ek bilgi.

2.    18 yaşını doldurmuş olmak.
3.    Vize için 3 adet biyometrik vesikalık resim 6 aydan eski ve rötuş olmamalı

4.    En az bir yıl geçerli imzalı T.C. Pasaptu.

5.    Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği Fmül B. Yabancı uyruklu eşe dair bilgileri de içermelidir. Nüfus Müd.

6.    Uluslar arası evlenme cüzdanının fotokopisi

7.    Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği her iki eş için Alman eşin daha önce Türk uyruklu olması durumu için de geçerli. Nüfus kayıt örneğinde özellikle „Düşünceler“ bölümünün eksiksiz doldurulmuş olduğuna ve bütün nüfus olaylarının ör.: önceki evlilikler boşanmalar çocuklar annebaba vatandaşlık olayları yazılı olduğuna lütfen dikkat ediniz.Nüfus Müdürlüğünden alınır.

8.    16 yaşında evlilik yapanlarda evlenebileceğine dair mahkeme kararı Almanca tercümesiyle birlikte17 yaşında evlilik yapanlarda anne babanın yazılı muvafakati

9.    Eş Alman vatandaşı ise ve daha önce hiç Türk vatandaşı olmadıysa bu nüfus kayıt örneği yerine Alman doğum belgesinin ibraz edilmesi gereklidir. Geburtsurkunde

10.    Eşlerden her ikisinin daha önceki bütün evliliklerine dair kesinleşme şerhi ile birlikte gerekçeli boşanma ilamı ve Almanca tercümeleri / duruma göre ölüm kayıt örnekleri

11.    Almanya`da yaşayan Türk eşe ait oturma müsaadesinin fotokopisi. Eş Alman vatandaşı ise pasaptunun veya kimlik belgesinin fotokopisi.

12.    A1 düzeyinde temel Almanca  bilgisine sahip olunduğuna dair sertifika Bu sertifika  Goethe Enstitüsü Telc GmbH ÖSD gibi kurumların yaptığı sınav sonucunda alınır.

13.    Vize ücreti eşi Türk olanlar için 60 €’dur.  Eşi Alman ya da AB vatandaşı olanlardan ücret alınmaz.

14.    Varsa eski pasaptlar/ eski pasaptun kaybolması durumunda emniyet müdürlüğünden pasapt protokolü.

Beraber gidecek bebeklerçocuklar için de bir dosya hazırlanmalıdır.

Nikâh Almanya`da yapılacaksa vize başvurusu için ilaveten aşağıdaki belgeler de gerekmektedir.

•    Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği Fmül A
•    Her iki eşe ait uluslararası evlenme ehliyet belgesi veya Almanya`daki evlendirme memurluğundan evlilik başvurusunun yapıldığına dair teyit

Konsolosluk gerek görürse başka belgeler de isteyebilir.
Yabancılar Dairesi Almanya’da yaşayan eşten ayrıca maaş bdrosu 3 ya da 6 aylık ve yeterli büyüklükte evi gösterir belge talep eder.

Düzenli sınıf programlarımıza zaman ve eğitim içeriği açısından katılmakta zluk yaşıysanız size özel ihtiyaç analizi ve seviye belirleme testlerine katılarak istediğiniz zaman ve içerik çercevesinde deneyimli  eğitmenlerimizden birebir özel ders alabilirsiniz.Sarıyer Almanca Özel Ders Sarıyer Amerikan Kültür Garantisi ile.

    Sınıf içi derse anla daha hızlı ilerlemenizi sağlayan bu özel program hedeflediğiniz Almanca seviyesine kısa zamanda ulaşmanızı sağlayacaktır.

    Almanca Özel Ders Sarıyer Amerikan Kültür Garantisi ile.

Sarıyer Almanca Kursu…Almanca ”Aile Birleşimi Sınavı”

   Sarıyer Almanca Özel Ders programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için:

Tel: 0 262 666 00 08

gebze@amerikankultur.g.tr

 

Share: