Disable Preloader

Genel İngilizce

AMERİKAN KÜLTÜR YABANCI DİL KURSLARI, EĞİTİM SİSTEMİNİ, AVRUPA DİL PORTFOLYOSU’ NA UYARLAMIŞ TÜRKİYE’ DEKİ TEK DİL KURSUDUR.

Genel İngilizce programlarında ”Avrupa Dil Pasaportu” na uyumlu eğitim uygulanır. Gelişmiş tüm dünya ülkelerinin dil eğitimine getirdiği bir eğitim standartıdır. Avrupa Birliği’ nde Avrupa Dil Pasaportu olarak uygulanır. Ülkemizde bu konuda eğitim veren tek kuruluş Amerikan Kültür Dil Okulları’ dır.

Dil düzeyi göstergeleri:
A1(ELEMENTARY) < A2(PRE-INTERMEDIATE) < B1(INTERMEDIATE) < B2(UPPER-INTERMEDIATE) < C1(ADVANCED) < C2 şeklinde toplam 6 kuru ifade eder.

Bu genel programlarda dersler, Amerikan İngilizcesi ve konuşma becerisi odaklıdır.

1 kur 72 ders saati eğitimden oluşmaktadır. Genel İngilizce programlarımız her yaşta insanın, gerek günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri, gerekse girecekleri yabancı dil sınavlarına hazırlık yapabilmeleri doğrultusunda planlanmıştır.

Genel İngilizce Programlarımız toplam 6 seviyeden oluşmaktadır. Başlangıç düzeyinde Türk öğretmenlerle başlayan program, ilerleyen düzeylerde dönüşümlü olarak daha sonra da tamamen yabancı öğretmenlerle devam eder.

Öğrencilerine ortalama 9 haftada  konuşma odaklı genel İngilizce eğitimini Avrupa Dil Portfolyosu onaylı olarak verebilmektedir.

Sarıyer Amerikan Kültür %100 İngilizce Öğrenme Garantisi verir.

Öğrencilerimizin bitirdiği seviyeyi tekrar etmesi gerektiği durumlarda,başarısız oldukları kuru ücretsiz olarak tekrar veriyoruz.(Ders ve ev çalışması devamlılığı dikkate alınmaktadır)

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1(ELEMENTARY): Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2(PRE-INTERMEDIATE) : Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1(INTERMEDIATE): Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2(UPPER-INTERMEDIATE): Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1(ADVANCED): Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2(ADVANCED): Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşırsam, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

1 seviye 72 ana ders saatlik eğitimden oluşmaktadır.

Hafta içi akşam ve hafta sonu gruplarımızda 9 haftada 1 seviye tamamlanır.

macera

”Amerikan Kültür Sarıyer İngilizce Kursları, Dil Kursları, Dil Okulları, Yabancı Dil Kursları”

İngilizce özel derste Sarıyer’de iddialıyız…

 

Share: