Disable Preloader

Almanya Aile Birleşimi

    Almanya ”Aile Birleşimi Sınavı” na alanında uzman eğitmenlerimiz ile hazırlanın Alman Konsolosluğu’ nun yaptığı sınavda başarılı olun.

Aile birleşimi başvurusunda, konsolosluğun yaptığı vize sınavında başarılı olmanız için 30 ders saatinden oluşan programımıza katılmanız yeterli.

Ayrıca eğitiminiz sonunda kurumumuz tarafından,konsolosluğa sunabileceğiniz bir belge verilecektir.

   Sınıf içi derse oranla daha hızlı ilerlemenizi sağlayan bu özel program, hedeflediğiniz Almanca seviyesine kısa zamanda ulaşmanızı sağlayacaktır.

Sarıyer Almanca Kursu…Almanca ”Aile Birleşimi Sınavı”  Sarıyer Amerikan Kültür Garantisi ile.

AİLE BİRLEŞİMİ NEDİR?

   Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilmektedir.

Eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklarda ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilirler.

Ancak Alman Hükümeti, aile birleşimi yapabilmek için bazı şartlar aramaktadır. (UYUM/ENTEGRASYON YASASI).

Almanya’ya gidecek kişi Almanya’daki yaşama daha kolay uyum sağlayabilmesi için öncelikle:

1- Alman Konsolosluğunun aile birleşimi vizesi için gerekli gördüğü Almanca dil yeterlilik sınavını başarıyla geçmek zorundadır.

2- Aile birleşimi yapanlar Almanya’da mutlaka sağlık koşullarına uygun ve güvenli bir konutta oturmaları gerekmektedir.

Hatta Almanya’daki yaşanacak evin büyüklüğü bile önemlidir. Almanya’da yaşayan eşin evinin kira kontratına bakılır ve uygun olup olmadığına karar verilir.

3- Türkiye’den giden kişi Almanca dilini tam olarak konuşamayacağı için iyi gelirli bir işe girmesi hemen mümkün olmayabilir.

Bu nedenle Almanya’da yaşayan kişiden son üç aya ait maaş bordrosu veya işyeri sahibi ise gelir beyan etmesi istenir. Böylece buradan giden kişi ile birlikte yaşamları garanti altına alınmış olur.

Normalde aylık gelirden aylık genel giderler düşer (kira, borçlar vs.) ve kalan para iki kişinin(çocuklar varsa onlarında) yaşamasına yeterli olması önemlidir.

4- Türkiye’den giden kişinin Almanya’da bir sağlık sigortasına ihtiyacı vardır. İlk gittiğinizde sigortanız Almanya’daki eş sayesinde sağlanır.

AİLE BİRLEŞİMİ YAPABİLMEK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMALIYIM?

Evlilik yoluyla Almanya’ya gidecekler evli bile olsalar en az 18 yaşında olmak zorundadırlar.18 yaşından küçükler evlenerek aile birleşimi vizesi alamazlar.

Türkiye’deki çocuklar aile birleşimi yoluyla anne veya babasının yanına gidecekse 16 yaşına kadar Almanca A1 sertifikası olmadan vize başvurusu yapabilirler.18 yaşını geçenler yetişkin sayıldığından aile birleşimi yapamazlar.

Çocuklarla ilgili konular farklı şartlar gerektirir. En önemlisi Türkiye’den gidecek çocuğun burada ona bakacak kimsesi olmaması gerekir.

Ayrıca anne veya babadan çocuğun hayatını mutlaka güvence altına alacak bir yaşam istenir. Detaylar için hukuk sitelerine bakabilirsiniz.

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI NEDİR?

Aile birleşimi ile Almanya’ya giden kişi önce Türkiye’de bir Almanca aile birleşimi kursuna gitmek zorundadır. Almanca kursu bitiminde merkezimiz tarafından yapılan Alman Konsolosluğunun istediği ÖSD Almanca dil yeterlilik sınavından gereken puanı almalıdır.

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI TARİHLERİ NE ZAMANDIR?

1. 27-28 Şubat 2017

2. 27-28 Mart 2017

3. 24-25 Nisan 2017

4. 22-23 Mayıs 2017

5. 19-20 Haziran 2017

6. 24-25 Temmuz 2017

7. 21-22 Ağustos 2017

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINDA KAÇ PUAN ALMAK ZORUNDAYIM?

Almanca sınavında 100 üzerinden 60 puan alınmalıdır. Sınavın % 60 şını kazanmak zorundasınız.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU NEDİR?

Bir çok Almanca kursları vardır. Ancak konsolosluğun istediği Goethe ve Ösd sertifikası sınavına doğru hazırlanabilmeniz için aile birleşimi Almanca kursuna gitmeniz daha doğru olacaktır.

Çünkü Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre yapılmaktadır.

Bu nedenle gittiğiniz Almanca kursu öğretmenlerinin Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişiler olması başarınız ve uyum sürecini hızlandırmanız için daha iyi olacaktır.

Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır. Almanya sınav sistemi de Türkiye’dekinden farklıdır.

Sorularınız için danışma hattımız: 0212 242 10 07

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞUR?

Almanca sınavı dört bölümden oluşur:

1- DİNLEME:

Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajları anlayarak sorulan sorulara cevap verme

2- OKUMA:

Size verilen okuma parçalarına ait soruları cevaplama

3- YAZMA:

Herhangi bir yere başvurabilmek için verilen formları doldurma ve bir mail veya Almanca mektup yazma

4- KONUŞMA:

Kendini tanıtabilme, soru sorabilme, sorulan sorulara cevap verme

 

 

Share: